agni_eszka_sz_effel.blox.pl: o literaturze, architekturze, kulturze... i kinie, kinie, kinie...
statystyka
Blog > Komentarze do wpisu
na przecięciu

Jak na mapie Greenawaya, spacerującego przez H, jeden zielony punkcik zmierza w jedną stronę, drugi mniejszy, czarny - w inną, być może nawet w stronę przeciwną. Ale nagle, zielony punkcik wplątuje się w jakąś zasadzkę, w żółtą pułapkę zastawioną przez drogowców i zmienia, zmienia szybko kierunek. Zawraca, ucieka, ucieka czas. I dalej to już gna, w nowym kierunku. Tymczasem mniejszy drugi czarny punkcik, co się z nim dzieje, lawiruje. To tu, to tam. Wyżej, niżej. Odległość między nimi się zmniejsza. Zielona fala świateł mówi - tak. Wybitny splot okoliczności. Łup! czarny punkcik zderza się z zielonym. Dla czarnego to koniec drogi, dla zielonego, no cóż, życie toczy się dalej. Pociąg nie zaczeka. Trzeba się spieszyć, skasowaliśmy ptaka. Nasz słynny ornitolog zmierza dalej swoją ścieżką, wyznaczoną przez rozgrzane do czerwoności linie torów kolejowych oraz przyczepioną do nich ruchliwą, parującą i dyszącą gąsienicę. U celu nadal rozpalony, gorejący jak krzak, rozmyśla, jakiego rodzaju to był znak.

(potem dowiaduje się, że ma prowadzić rozmowę po projekcji z reżyserem filmu o węgierskim futbolu i wszystko staje się jasne)


środa, 21 lipca 2010, pravdan

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Caviardage, 193.59.173.*
2010/08/27 12:15:34
Nie wiem czemu po przeczytaniu tekstu przypomniała mi się piosenka "Odkryjemy miłośc nieznaną" Alicji Majewskiej. Choć może nie Magellan, ale Greenaway. A może navigare necesse est, vivere non est necesse.
-
2010/08/27 15:26:25
najbardziej z tej piosenki, bo chyba z tej, utkwiła mi w pamięci fraza - "a kobieta wiernie czeka", to by się zgodziło z dramatyzmem sytuacji
-
Gość: Caviardage, *.adsl.inetia.pl
2010/08/27 21:35:09
O wiernie czekającej kobiecie to w "Jeszcze się tam żagiel bieli" ;)
-
2010/08/27 21:57:47
doskonale znasz repertuar Alicji Majewskiej, pięknie :)
-
2014/01/23 13:29:47
Strasznie enigmatyczny wpis i jeszcze bardziej enigmatyczne komentarze. Facet chyba tego nie zrozumie, wracam więc do PIT 8c - pewnie to przyjdzie mi łatwiej, niż zrozumienie kobiet :)